База Знань Національної Поліції України Львів Стройовий Статут

Самуїл Медвідь | 01

Генерал Національна поліція України міста Львів
Гравець ?
Реєстрація
29.06.24
Повідомлення
40
Стройовий Статут

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Стрій - визначене стройовим Статутом Національної Поліції України (далі - Статут) розміщення співробітників, підрозділів і частин для їх спільних дій у пішому порядку та/або на машинах.

1.2. Шеренга - стрій, у якому співробітники розміщені один біля одного на одній лінії.

1.3. Лінія машин - стрій, у якому машини розміщені на одній лінії одна біля одної.

1.4. Фланг - край строю. Під час поворотів строю назви флангів не змінюються.

1.5. Фронт - бік строю, до якого співробітники повернені обличчям, а машини - лобовою частиною.

1.6. Тильний бік строю - бік, протилежний фронту.

1.7. Інтервал - відстань по фронту між співробітниками (машинами), підрозділами та частинами.

1.8. Дистанція - відстань у глибину між співробітниками (машинами), підрозділами та частинами.

1.9. Ширина строю - відстань між флангами.

1.10. Глибина строю - відстань від першої шеренги до останньої шеренги, а під час дій на машинах - відстань від першої лінії машин до останньої лінії машин.


1.11. Колона - стрій, у якому співробітники або підрозділи (машини) розміщені один (одна) за одним (одною) на дистанціях, установлених цим Статутом або командиром.
Колони можуть бути вишикувані по одному, по два, по три, по чотири та більше військовослужбовців.
Колони застосовуються для шикування військовослужбовців, підрозділів і частин у розгорнутий або похідний стрій.

1.12. Напрямний - співробітник (підрозділ, машина), що рухається на чолі строю у визначеному напрямку. За напрямним має переміщуватися решта співробітників (підрозділів, машин). Замикаючий - співробітник (підрозділ, машина), який рухається останнім у колоні.



Управління строєм

2.1. Управління строєм здійснюється командами та розпорядженнями, які подає командир голосом, сигналами та особистим прикладом і які передаються за допомогою технічних і рухових засобів.

Команди та розпорядження можуть передаватися колоною через командирів підрозділів (старших машин) і спостерігачів.

У строю старший командир перебуває там, звідки йому зручніше командувати. Інші командири здійснюють управління, залишаючись на місцях, установлених цим Статутом або старшим командиром.

Командирам підрозділів від роти і вище в похідному строю батальйону та полку дозволяється виходити із строю лише для подання команд і перевірки їх виконання.

Управління в машині здійснюється командами та розпорядженнями, які подаються голосом і з допомогою засобів внутрішнього зв'язку.

Підготовча команда подається чітко (виразно), гучно і протяжно, щоб співробітники зрозуміли, яких дій вимагає від них командир.

За підготовчою командою співробітники, які перебувають в строю, приймають стройове положення, під час руху переходять на стройовий крок, а поза строєм повертаються в бік начальника й приймають стройове положення.

Виконавча команда (далі друкується великими літерами) подається після паузи гучно, уривчасто і чітко. Така команда здійснюється негайно і точно.

З метою привернути увагу підрозділу або окремого співробітника в підготовчій команді, у разі потреби, називається підрозділ або військове звання військовослужбовця. Наприклад: "Взвод (3-й взвод) - СТІЙ"; "Курсант Левченко, кру-ГОМ". Гучність голосу під час подання команди змінюється залежно від ширини і глибини строю, рапорт віддається чітко, без різкого підвищення голосу.

2.2. Сигнали для управління строєм зазначені в главі №3 до цього Статуту.

У разі потреби командир підрозділу (частини) призначає додаткові сигнали для управління строєм.

Для участі в парадах, а також в інших випадках підрозділ за наказом командира може шикуватися в загальну колону по три, по чотири та більше. При цьому шикування проводиться, як правило, за зростом (ранжиром).

2.3. Командир зобов'язаний:

?визначити місце, час, порядок шикування, форму одягу та спорядження, а також озброєння і техніку; у разі потреби призначати спостерігача;

?перевіряти й знати наявність у строю підлеглих свого підрозділу (підрозділів, частини), озброєння, техніки, боєприпасів, засобів індивідуального захисту та шанцевого інструменту;

?перевіряти зовнішній вигляд підлеглих, а також наявність спорядження і правильність його припасування;?підтримувати дисципліну в строю і вимагати точного виконання підрозділами команд і сигналів, а співробітниками - своїх обов'язків у строю;?під час подання команд у пішому строю приймати стройове положення;?проводити зовнішній огляд озброєння і техніки, якщо підрозділи шикуються з нею; перевіряти наявність і справність обладнання для перевезення особового складу, а також правильність кріплення матеріальної частини, що перевозиться; нагадувати особовому складові заходи безпеки; під час руху дотримуватися визначених дистанцій, швидкості та правил руху.

2.4. Співробітник зобов'язаний:

?перевіряти справність своєї зброї, закріплених за ним озброєння й техніки, боєприпасів, засобів індивідуального захисту, шанцевого інструменту, обмундирування та спорядження;

?охайно заправляти обмундирування, правильно надівати та припасовувати спорядження, допомагати товаришеві усувати помічені недоліки;

?знати своє місце в строю, ставати до строю швидко, без метушні; під час руху зберігати рівняння, інтервал і дистанцію; не виходити із строю (машини) без дозволу;?бути уважним до наказів (розпоряджень) і команд (сигналів) свого командира, виконувати їх швидко й точно, не заважаючи іншим;?передавати накази (розпорядження), команди (сигнали) без перекручень, гучно й чітко.?Ставати у клітинку в 3 колони яка визначена цим статутом.

2.5. В строю заборонено:

?Танцювати.

?Діставати зброю/тайзер без наказу від командира.

?Неадекватно поводитися в строю.

?Розмовляти в строю.

?Покидати стрій без наказу/дозволу командира.

Команди в строю

3.1. Команда "Струнко!" - Всі співробітники дивляться суворо прямо. Після цієї команди співробітники повинні уважно слухати офіцера. Задавати будь-які питання заборонено.

3.2. Команда "Вільно!" - означає вільне розташування в строю, але при цьому ви не повинні залишати його. Примітка: При команді "Вільно" співробітники мають право розмовляти та йти в себе.

3.3. Команда "Розійтись!" - команда, що означає те, що ви можете залишити стрій.

3.4. Команда "Становись!" - команда означає те, що потрібно стати по стійці смирно і припинити будь-які рухи.

3.5. Команди (сигнали), які стосуються усіх підрозділів, приймаються негайно і виконуються всіма командирами підрозділів, командирами і старшими машин.

Під час подання команди сигналом попередньо подається сигнал "УВАГА", а якщо команда стосується тільки одного з підрозділів, то подається сигнал, який стосується цього підрозділу. Відповідні сигнали, що позначають підрозділи, встановлюються командиром частини (підрозділу).

Готовність до прийняття команди сигналом також позначається сигналом "УВАГА".

Прийняття сигналу підтверджується його повторенням або поданням відповідного сигналу своєму підрозділові.

3.6. Щоб припинити виконання прийому, подається команда "ВІДСТАВИТИ". За цією командою приймається положення, яке було до виконання прийому.

3.7. Під час навчання допускається виконання зазначених у цьому Статуті стройових прийомів і рухів за розподілом, а також з допомогою підготовчих вправ, наприклад: "Автомат на груди, за розподілом: роби - РАЗ, роби - ДВА, роби - ТРИ"; "Праворуч, за розподілом: роби - РАЗ, роби - ДВА".

 
Зверху